REBRA: Cascadorie involuntară. A ajuns la spital după ce ,,a reușit” să răstoarne autoturismul cu roțile-n sus
Polițiștii Compartimentului Rutier Năsăud au intervenit la un accident rutier, produs pe Drumul Județean 172B, în localitatea Rebra.
Un bărbat de 49 de ani din Parva, în timp ce conducea un autoturism pe direcția de mers spre Rebrișoara, a pierdut controlul direcției și s-a răsturnat.
Victima a fost extrasă și predată echipajului medical de la Serviciul de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud, transmit reprezentanții ISU Bistrița-Năsăud.
La testarea cu aparatul etilotest a acestuia, rezultatul a fost negativ. Polițiștii rutieri din Năsăud au întocmit dosar penal și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauza și împrejurările în care a avut loc evenimentul.










