HANDBAL FEMININ: Ultimul meci din acest sezon al Gloriei 2018 Bistrița-Năsăud
În 18 mai,  Gloria Bistrița-Năsăud va evolua în compania formației CSU Știința București, la TeraPlast Arena, începând cu ora 17.30.
Biletele se vor pune în vânzare după următorul program:
15 mai, începând cu ora 12:00
Fizic, la casieria clubului din strada Păcii, nr. 2A:
15.05.2024– în intervalul orar 12 -16
16.05.2024 -în intervalul orar 9 -16
17.05.2024 – în intervalul orar 9 -13:30
Fizic, la Complex Sportiv Polivalent”TeraPlast Arena”:
18 mai, începând cu ora 15:30
FOTBAL FEMININ: Gloria primește vizita echipei ACS Banat Girls
Astăzi fetele noastre primesc vizita grupării ACS Banat Girls.  Meciul contează pentru etapa a 8-a a Play Out-ului SuperLigii feminine și  va începe la ora 15, pe terenul Bazei Sportive Gloria.
Arbitru: Chioran Marius Nechita – Floreşti
Asistent: Man Cătălin – Cluj-Napoca
Asistent: Meres Robert – Cluj-Napoca
Delegat de joc: Bumb-Dragoș Dionisiu Miron – Baia Mare
LIVE: FRF.TV
(VIDEO) FOTBAL MASCULIN: Declarații înaintea meciului de la Sebeș. Gruparea bistrițeană va întâlni formația CS Universitar Alba Iulia

Antrenorul principal Adrian Falub și fundașul Harald Fridrich au declarat înaintea ultimului meci din sezonul regular:

 

Meciul se va disputa astăzi, de la ora 15, pe Baza Sportivă Pielaru, în compania grupării CS Universitar Alba Iulia.

FOTBAL MASCULIN: Gloria s-a impus greu în fața grupării ACS Târgu Mureș (1-0)

Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, a câștigat in extremis, pe teren propriu, meciul disputat în etapa a 17-a, împotriva formației ACS Târgu Mureș.

Vorbim despre penultima etapă înainte de play-off.

 În primul meci oficial acasă din acest an, Gloria s-a impus la limită, scor 1-0 (0-0).

Golul victoriei a fost înscris de Vasile Mihai, în minutul 75.

În etapa a 18-a, ultima din retur și, totodată, din sezonul regular, Gloria va juca în deplasare cu CS Universitar  Alba Iulia (locul 3), sâmbătă, 23 martie, de la ora 15.

FOTBAL FEMININ: Ce declară jucătoarele Gloriei înaintea meciului din a doua etapă a Play Out-ului Super Ligii
CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud va evolua duminică, 17 martie, de la ora 15, pe teren propriu, în compania formației ACS Banat Girls.
Daniela Mateș a declarat:
Ne-am fi dorit să jucam în Play Off dar din păcate nu am reușit acest lucru. Acum ne rămâne doar să ne concentrăm pe partidele care ne-au rămas de disputat, să fim o echipă unită, să îmbunătățim jocul și sa avem un parcurs cât mai bun atât în campionat cât și în Cupa României. Duminică ne dorim victoria și vom lupta pentru a o obține.
Szidonia Salamon a punctat:
Rămânem concentrate, toate meciurile care urmează sunt la fel de importante pentru noi. Adversarul de duminică este unul care oarecum ne-a creat probleme. Vom lupta mai mult, una pentru cealaltă și toate pentru una, atât în campionat cât și în Cupa României. Îi așteptăm pe suporteri alături de noi.
Pe de altă parte, Galau Bawm Lund a spus:
Duminica aceasta, ne vom confrunta cu ACS Banat Girls. Suntem pregătite și concentrate și vom intra pe teren pentru a obține cele trei puncte. Sper să oferim un joc frumos pentru suporterii care ne susțin din tribune.
Meciul va fi transmis live pe FRF.TV.
FOTBAL MASCULIN: Declarațiile antenorului Adrian Falub înaintea meciului cu ACS Târgu Mureș

Adrian Falub, antrenor principal al grupării bistrițene și Rareș Bălan, căpitanul echipei din Parcul Municipal au făcut declarații înainte de meciul de mâine, dintre CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud și ACS Târgu Mureș 1898 – MSE 1898.

Partida va avea loc de la ora 15.

 

MAIERU: Un băiat de 13 ani a murit după un meci de fotbal

Potrivit martorilor, băiatul a jucat fără probleme iar la final, în jurul orei 20, a consumat o băutură energizanta, după care i s-a făcut rău și a intrat în stop cardiorespirator.

Degeaba s-au chinuit salvatorii sosiți la fața locului să îl resusciteze, el fiind transferat și în ambulanța de Terapia Intensivă Mobilă, din păcate aceștia au trebuit să îi declare decesul.

Băiatul era elev la școala din Maieru și component al unei grupe de copii ai clubului de fotbal Silvicultorul Maieru.

sursa:mesager24.ro

HANDBAL FEMININ: Gloria va disputa o nouă partidă din Liga Florilor în compania formației HC Zalău
Meciul se va disputa la TeraPlast Arena, miercuri, 21 februarie, începând cu ora 17.30.
Biletele se vor pune în vânzare după următorul program:
Online-19.02.2024, începând cu ora 12:00, la link-ul: https://biletesmart.ro/bistrita/
Fizic, la casieria clubului din strada Păcii nr 2A:
• 19.02.2024- în intervalul orar 12:00 -16:00
• 20.02.2024- în intervalul orar 09:00-16:00
• 21.02.2024 – în intervalul orar 09:00-14:00
Fizic, la Complex Sportiv Polivalent ,,TeraPlast Arena”, în data de 21 februarie, începând cu ora 15:30.
HANDBAL FEMININ: A fost anunțată echipa care va reprezenta România în meciul tur cu Croația. Partida se va disputa la Bistrița
A fost anunțată echipa care ne va reprezenta în cele două meciuri cu Croația (28 februatie, la Bistriţa şi 3 martie, ȋn Koprivnica) din preliminariile Campionatului European de handbal feminin din 2024.
1 BAZALIU BIANCA CS GLORIA 2018 BISTRIŢA NĂSĂUD
2 BOICIUC CLAUDIA CSM CORONA BRAŞOV
3 BUCUR DARIA SCM GLORIA BUZĂU
4 CIOLAN ANA CSM TG JIU
5 CIUCĂ DIANA CS RAPID BUCUREŞTI
6 DINDILIGAN ALEXANDRA CSM BUCUREŞTI
7 GOGȊRLǍ ALICIA-MARIA SCM RM VÂLCEA
8 HOSU DACIANA SCM RM VÂLCEA
9 LASLO CRISTINA CS GLORIA 2018 BISTRIŢA NĂSĂUD
10 LIXǍNDROIU DIANA CSM SLATINA
11 LUPEI CORINA HC DUNĂREA BRĂILA
12 MIHAI MIHAELA CSM BUCUREŞTI
13 OSTASE LORENA CS RAPID BUCUREŞTI
14 POPA ANDREEA HC DUNĂREA BRĂILA
15 ROŞU DACHE ELENA CS MĂGURA CISNĂDIE
16 SERAFICEANU SONIA CS GLORIA 2018 BISTRIŢA NĂSĂUD
17 STOICA ANGELA ŞTEFANIA CSM BUCUREŞTI
18 VOICA ELENA BIANCA CSM CORONA BRAŞOV
COLECTIV TEHNIC: 
19 PERA FLORENTIN Antrenor principal
20 BURCEA BOGDAN Antrenor secund
21 BARBU KEREKES ILDYKO Antrenor portari
22 OANCEA FLORIN Doctor
23 CIUNTU STEFAN Preparator fizic
24 OPREA DANIEL CONSTANTIN fizioterapeut
25 BACIU VICTOR fizioterapeut
26 CHEREGI IOAN- RADU Analist video
27 TONIŢA FLORENTINA psiholog
Antrenor federal
Prof. Alexandrescu Nicoleta