Monica Săsărman: O persoană trebuie să fie liberă să se implice responsabil în societate și politică
Timp de două zile, Municipiul Ploiești a găzduit prima sesiune de pregătire politico-administrativă a femeilor social- democrate care urmează să își asume responsabilitatea pentru comunitățile din care provin.
s2-300x225 Monica Săsărman: O persoană trebuie să fie liberă să se implice responsabil în societate și politică
Mesajul doamnei președinte al filialei Fundației Friedrich-Ebert-Stftung, Anna-Lena Koschig Holzl, a întărit convingerea că social-democrația este răspunsul la nevoile de dezvoltare ale comunității. Doamna Maria Lazăr, secretar general al Organizației Femeilor Social Democrate, a subliniat importanța prezenței femeilor în politică și în administrație, precum și aspectele care vor asigura o astfel de prezență. Mulțumim OFSD Prahova și doamnei președinte Dr. Beatrice Gajman pentru ospitalitate! Mulțumim reprezentantelor fundației pentru temele aplicate! Succes tuturor!, transmite Monica Săsărma, secretar de stat MDLPA.
Jandarmeria Bistrița: Au mai rămas doar 4 zile pentru 700 de șanse!
În aceste zile continuăm activitățile de informare a tinerilor cu privire la posibilitatea de a deveni jandarmi. La misiunile de asigurare a ordinii publice la manifestările sportive cu public numeros, au fost purtate discuții cu tinerii interesați de o carieră în Jandarmerie, se arată într-un comunicat de presă al instituției.
Dacă și tu vrei să afli cum poți să faci parte din echipa jandarmilor, accesează:
jan-5-135x300 Jandarmeria Bistrița: Au mai rămas doar 4 zile pentru 700 de șanse! jan-4-169x300 Jandarmeria Bistrița: Au mai rămas doar 4 zile pentru 700 de șanse! jan-3-135x300 Jandarmeria Bistrița: Au mai rămas doar 4 zile pentru 700 de șanse! jan-2-135x300 Jandarmeria Bistrița: Au mai rămas doar 4 zile pentru 700 de șanse! jan-1-135x300 Jandarmeria Bistrița: Au mai rămas doar 4 zile pentru 700 de șanse!