LECHINȚA: Prejudiciul unui furt, recuperat de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală

Ieri, în urma cercetărilor efectuate în cadrul unui dosar penal de furt, polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința au identificat un bărbat de 37 de ani din Bistrița, bănuit de comiterea faptei.

Din cercetările efectuate până în prezent a reieșit faptul că, în perioada august-septembrie 2023, acesta ar fi sustras dintr-un imobil din Chiraleș, în care locuiește o femeie de 77 de ani, suma de 300 de lei, iar dintr-o anexă a locuinței, diverse bunuri. Pe parcursul cercetărilor efectuate, polițiștii au recuperat prejudiciul, a declarat Paul Rodilă, purtător de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.

Cercetările în acest caz sunt continuate de către polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Lechința, pentru documentarea faptei sub toate aspectele.