Monika Kobylińska, transfer de senzație la Gloria Bistrița-Năsăud

Gloria Bistrița-Năsăud face un pas major spre performanță în noul sezon, prin aducerea uneia dintre cele mai valoroase handbaliste din Europa: Monika Kobylińska!

Interul dreapta și căpitanul naționalei Poloniei vine direct de la CSM București și completează lotul bistrițencelor cu un mix rar de forță, inteligență de joc și leadership autentic.

Cu un palmares care impune respect – finalistă în Liga Campionilor, campioană în Franța și Polonia, și peste 100 de apariții în tricoul naționalei – Monika promite să fie o piesă-cheie în angrenajul Gloriei.