Primarul din Nimigea, Cornel Runcan, ar fi în stare gravă la spital
Cornel Runcan, primarul comunei Nimigea, fiul fostului primar Mircea Runcan din aceeași localitate, ar fi internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița, în stare gravă.
Surse din spital au confirmat pentru N1TV faptul că acesta s-ar fi prezentat în noaptea de Paști la urgențe și a fost transferat pe secția ATI a spitalului.
Potrivit unei surse care își păstrează anonimatul, acesta și-a revenit în cursul zilei de astăzi. Chiar dacă starea lui era gravă, acesta nu a fost în comă, așa cum existau unele presupuneri.
Cauza încă nu este cunoscută, însă un consilier local al comunei Nimigea a transmis publicației noastre date referitoare la caz, existând două variante: Prima variantă ar fi că acesta a căzut de la un etaj superior al propriei locuințe. Altă variantă ar fi faptul că a avut o altercație cu un membru al familiei, altercație care a dus la rănirea gravă a acestuia.
Publicația noastră a solicitat un punct de vedere și din partea Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița-Năsăud, însă acesta ar urma să fie distribuit de către purtătorul de cuvânt al SCJU Bistrița. Până la această oră, însă, a publicării articolului, nu au fost furnizate date concrete referitor la eveniment sau la starea pacientului.
Revenim cu mai multe detalii.










