REBRA: Iacob Grozav este candidatul AUR pentru funcția de primar al comunei
Iacob Grozav spune că își dorește un viitor luminos pentru Rebra, un viitor care trebuie construit cu încredere și dedicare.
Cu credință în Dumnezeu, cu ajutor și susținerea voastră, am decis să-mi depun candidatura pentru funcția de primar al comunei noastre. În acest demers nu sunt singur. Am alături o echipă dedicată de consilieri, cu experiență și cu pasiune comună pentru binele comunității noastre care îmi sunt sprijin în orice moment al vieții. Pentru Rebra, cu dragoste și angajament. Sunt gata să muncesc pentru și alături de fiecare cetățean. Aici m-am născut, am crescut, am muncit și mi-am întemeiat o familie. Nu îmi sunt străine problemele comunei noastre, punctează Grozav.
Acesta precizează că își dorește transparență și responsabilitate în administrarea publică, să încurajeze participarea activă a cetățenilor și dezvoltarea proiectelor care să îmbunătățească calitatea vieții fiecărui locuitor.
Vă îndemn pe fiecare dintre voi să vă alăturați mișcării pentru un viitor mai luminos pentru comuna noastră. Împreună pentru Rebra!, a conchis candidatul formațiunii politice AUR.
GEORGE SIMION: În Bistrița-Năsăud avem candidați de …AUR

Președintele AUR , George Simion, a fost astăzi prezent la Bistrița cu prilejul lansării candidaților membrilor acestei formațiuni politice la Consiliul Județean , respectiv la Primăria Bistrița.

AUR Bistrița-Năsăud își prezintă candidații la Consiliul Județean și Primăria municipiului

AUR Bistrița-Năsăud își prezintă astăzi candidații la Consiliul Județean și primăria Bistrița, candidați validați de Biroul Național al Alianței.

Pentru șefia Consiliului Județean va candida Ovidiu Florean, iar pentru Primăria Bistrița a fost validată Rodica Dobraniș. Aceasta a mai candidat pentru funcția de primar al municipiului Bistrița în septembrie 2020 din partea POL (Partidul Oamenilor Liberi) obținând 5,31% din voturi. O altă femeie, Loredana Baltă, va candida pentru fotoliul de primar al comunei  Dumitrița.

Lansarea celor doi candidați va avea loc  de la ora 14, la noul sediu al AUR Bistrița-Năsăud situat pe strada Gheorghe Șincai, numărul 30.

 

Caravana Forța Antreprenorilor Români a poposit la Bistrița
Reprezentanții AUR au fost prezenți alături de antreprenorii și IMM-urile din județul Bistrița-Năsăud, unde au prezentat soluțiile din Programul de Guvernare AUR și informații despre programele de finanțare disponibile în anul 2024, prin intermediul fondurilor europene și guvernamentale.
Prin acest demers, Alianța AUR oferă un sprijin real și concret pentru aproximativ 3000 de IMM-uri, Caravana Forța Antreprenorilor Români devenind astfel cea mai mare platformă de sprijin a IMM-urilor și a antreprenorilor români. Alianța AUR se alătură astfel eforturilor antreprenorilor și IMM-urilor românești de a accesa fonduri europene, de a se dezvolta și de a deveni mai competitive în cadrul piețelor în care activează, a transmis Ilan Laufer prin intermediul paginii sale de Facebook.
carav2-300x169 Caravana Forța Antreprenorilor Români a poposit la Bistrița carav3-300x148 Caravana Forța Antreprenorilor Români a poposit la Bistrița carav4-225x300 Caravana Forța Antreprenorilor Români a poposit la Bistrița carav5-300x169 Caravana Forța Antreprenorilor Români a poposit la Bistrița
O delegație AUR Bistrița-Năsăud, condusă de coordonatorul județean, Dragoș Hârjoabă, participă la evenimentele dedicate Micii Uniri de la Iași

Cu ocazia împlinirii a 165 de ani de la Unirea Principatelor Române, o delegație AUR Bistrița-Năsăud, condusă de coordonatorul județean, Dragoș Hârjoabă, participă la evenimentele dedicate Micii Uniri de la Iași.

De asemenea, o delegație condusă de coordonatorul municipiului Bistrița, domnul George Dumitrescu, și domnul senator Ovidiu Florean va lua parte la evenimentele organizate la Bistrița, se arată într-un comunicat de presă al AUR Bistrița-Năsăud.

(VIDEO) Daniel Suciu: Simion@compania, circ jenant în Parlament
Într-o postare pe Facebook, deputatul social-democrat Daniel Suciu s-a arătat indignat de atitudinea celor de la AUR și a liderului acestei formațiuni politice, George Simion.
A umblat Simion@compania prin Parlament cu cărți destinate românilor din Ucraina și a făcut un teatru jenant de parcă aceștia abia așteptau acest ajutor vital. Despre ce cărți a fost vorba, vă invit să urmăriți mai jos.  PS-în vremuri de război, romanticii AUR trimiteau cărți de dragoste, cu pasaje lascive, cu autori ruși și de pe vremea comuniștilor, transmite Daniel Suciu.
Păsărică, mută-ți cuibul! Și-a plecat… în căutare de AUR

Mare explorator în ale politicii este Ovidiu Florean! După ce a trecut rapid prin PNL, a dat mâna cu Orban-ul trecut pe linie moartă de ,,urmașii” Brătienilor, senatorul de Bistrița-Năsăud a ajuns în barca AUR. Era clar că pe la cei galbeni nu mai are ce căuta, la cei roșii nici atât. Cum nimeni nu și-l dorește în curte, Florean a ales cea mai simplă soluție. Și, de acum, …luptă și dă-i, neicușorule!

De când cu AUR-ul, senatorul nostru devine, vezi Doamne!, incisiv:

L-am interpelat în această săptămână pe Marcel Ciolacu, posesor, deocamdată, al fotoliului de prim ministru, despre remanierea ministrului Cercetării, Inovării și Digitalizării, Bogdan Ivan, ca urmare a apariției verdictului de plagiat în teza de doctorat publicată de acesta. Dacă „ciuma roșie” se dorește a fi un partid reformat atunci acest personaj ar trebui să dispară din toate funcțiile publice!

florean-2-300x205 Păsărică, mută-ți cuibul!  Și-a plecat... în căutare de AUR

Și mai are…

La PSD nu trebuie să ne mai mire nimic. Radu Moldovan îl pregătea să-i ia locul la CJ, dădea bine un doctorat în ochii electoratului: un soi de îmbârligătură cu participarea lui Vasile Dâncu, om serios dealtfel, care s-a pretat la cioace. După rateul cu Sighiartău de la PNL apare alt rateu: Bogdan Ivan de la PSD( că doar e alianță) – doi tineri născuți talent și decedați speranță. Atâta s-o putut.

Din partea noastră, ceasuri de aur și ghiuluri din același material prețios vă dorim! Despre , cităm din domnia sa, ,,ciacanăi” numai de bine!

De fapt, chiar dacă nu mai obține un nou mandat de parlamentar, Ovi al nostru se alege cu indemnizație de șomaj consitentă! Bine, nu că nu ar fi obișnuit cu acest statut. Trăiască experții în …nimic!

NELU BOLDEA